Neményi Lili emlékszoba

Pesterzsébeti Múzeum
1203 Budapest, Baross u. 53.

Az egyetlen kerületi muzeális emlékszobát Neményi Lili gazdag adományából rendeztük be. A neves operaénekesnő a második világháború előtti években többször szerepelt a helyi úgynevezett faszínházban. Operett alakításai nagy közönségsikert arattak.

Erre a sikerre emlékezve a városrésznek ajándékozta Madách téri, utolsó lakhelyéből való XIX. századi bútorait, színháztörténeti emléktárgyait, fotókat, színlapokat, kottákat, valamint a neves művészbarátok dokumentumait is.

Ahogy az emlékszobába lépünk, jobbra szemünkbe ötlik egy XIX. századi intarziás írószekrény (szekreter) és egy ugyanebből az időből származó háromrészes ülőgarnitúra. A bejárattól balra áll a fekete pianínó, melyen egykor a művésznő és tanítványai gyakoroltak.